Upravit stránku
04.03.2016
Stavební a konstrukční desky Rigips s technologií Activ'Air zlepšují kvalitu vnitřního ovzduší. Obsahují unikátní technologii Activ'Air pro rozklad emisí formaldehydu.

Za den vdechujeme velké množství škodlivých látek, které mohou vyvolat např. bolesti hlavy, podráždění očí a oslabení imunity. Mezi znečišťujícími látkami ve vnitřním prostředí je nejvíce obsažen formaldehyd, který se nachází v kobercích, dřevotřískovém nábytku a podlahách, lepených podlahových krytinách, textíliích, kosmetických přípravcích (šampony, deodoranty, parfémy, laky na vlasy, barvy), čistících prostředcích, dětských hračkách, cigaretovém kouři apod.

Sádrokartonové desky s Activ'Air obsahují specifickou složku, která nemá žádný negativní vliv na životní prostředí. Účinná látka v deskách odbourává škodlivý formaldehyd tak, že jej přemění na neškodné interní látky a ty zpětně nevylučuje. Deska s Activ'Air trvale odstraňuje až 70% formaldehydu v ovzduší. Neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním nebo tapetováním běžnými prodyšnými materiály. Složka Activ'Air je účinná po dobu minimálně 50 let.

Sádrokartonové desky s Activ'Air je možné uplatnit ve všech běžných typech konstrukcí, kde se používají i běžné sádrokartonové desky – v podhledech, příčkách či předsazených stěnách. Technologie Activ'Air může být obsažena ve všech stavebních i konstrukčních deskách Rigips – stavební deska RB, modrá akustická deska, protipožární deska, konstrukční deska RigiStabil apod.

Desky s Activ'Air je vhodné použít v dětských pokojích, v ložnicích, v kanceláři, ve školách a školkách a ve zdravotnických zařízeních.

Zdroj: www.deska-activair.cz

 

Další články