Upravit stránku

Jaká je životnost dřevostavby?

Jak dlouho dřevostavba vydrží? Nekonečně diskutované téma, na které hledá čím dál větší počet potenciálních žadatelů o dřevostavbu odpověď. Nejčastější obavy jsou z toho, aby dům ze dřeva neshnil nebo se nerozpadl. Alfou a omegou dlouhé životnosti dřevostaveb je nízká vlhkost v konstrukcích dřevěné stavby. Stavba domu je pro většinu z nás velkým životním rozhodnutím a krokem.

Půjčka na bydlení

Státní fond rozvoje bydlení přijímá od 15.8.2018 žádosti o poskytnutí zvýhodněného úvěru na bydlení. Úvěr je možné poskytnout na modernizaci bytu, koupi bytu či domu nebo na stavbu domu.

 

 

Dešťovka

Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlašují druhé kolo dotačního programu Dešťovka na efektivní ...

Průběh realizace dřevostavby rodinného domu ANESE 3

Tradiční dům ANESE 3 z našeho typového katalogu jsme postavili na okraji Prahy v provedení dřevostavba – dům na klíč vč. základové desky. Přečtěte si, jaký byl průběh realizace stavby tohoto domu.

Využití dešťové vody

Kvalitní pitnou vodou často plýtváme. Průměrná spotřeba na jednoho obyvatele činí přes 100 litrů vody za den.

POSKYTNUTÍ 100% HYPOTÉKY KONČÍ

Česká národní banka od 1.10.2016 zpřísní pravidla pro poskytování hypoték.

Modrá úsporám

Ministerstvo životního prostředí chystá nový dotační program „Modrá úsporám“, který má podpořit šetrné hospodaření s vodou.

PROGRAM 600 - Úvěr pro mladé na pořízení bydlení

Státní fond rozvoje bydlení přijímá od 21.dubna 2016 žádosti do Programu 600 – Úvěr pro mladé na bydlení.

Jak se staví bungalov aneb dodávka AITE 5 pro tříčlennou rodinu

Bungalov AITE 5 jsme realizovali pro tříčlennou rodinu, která si jej vybrala z našeho typového katalogu. Dům byl navržen naším projektantem, který s investory projednal možnosti úprav a stupeň provedení stavby.

Vinylová podlaha

Vinyl je podlahová krytina z tvrzeného PVC, složená z několika na sebe nalisovaných vrstev.

Princip fungování přetlakového větracího zařízení

Česká společnost ELMET spol. s r.o. vyrábí a dodává přetlakové větrací zařízení ELAIR F, které provětrává byty a domy.

Sádrokartonová deska s Activ'Air

Stavební a konstrukční desky Rigips s technologií Activ'Air zlepšují kvalitu vnitřního ovzduší. Obsahují unikátní technologii Activ'Air pro rozklad emisí formaldehydu.

Objevte kouzlo domácího saunování

Saunování patří mezi velmi oblíbené wellness aktivity, proto se již běžně sauny přesouvají z aquaparků a relaxačních center do našich bytů a domů.

Nová zelená úsporám 2015

Od 1.dubna 2015 spouští Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí druhou výzvu k podávání žádostí o podporu v programu Nová zelená úsporám pro rodinné domy v celé ČR.

Interiérový Design Shaker 2015

Ve dnech 19. - 22.3.2015 se uskuteční v rámci jarních veletrhů bydlení FOR FORNITURE, FOR HABITAT, FOR OFFICE a FOR GARDEN na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech přehlídka interiérového designu vybraných českých a zahraničních tvůrců DESIGN SHAKER.

FOR INTERIOR

Ve dnech 25.9. - 28.9.2014 se koná 5.ročník veletrhu nábytku, interiérů a designu.

Finance na stavbu rodinného domu

Financovat stavbu rodinného domu není jednoduché. Velkou výhodou je, pokud již vlastníte pozemek.

Pragointerier

Mezinárodní veletrh bytového designu PRAGOINTERIER představí 14. - 16. 3. 2014 v historickém Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešovicích moderní design.

Úvěr ve výši 150.000,- Kč pro mladé na opravy domů a bytů

Státní fond rozvoje bydlení přijímá od 13.ledna 2014 žádosti o úvěr fyzických osob do 36 let na opravy a modernizace bytu či domu.

Nová zelená úsporám

V roce 2014 startuje druhá vlna programu Nová zelená úsporám. Program je určen pro majitele rodinných domů a na výstavbu rodinných domů.